Kdo esigno používá?

Pro malou firmu i korporát

Esigno toho umí hodně. Díky své modulární platformě se přizpůsobí vašim potřebám.

Digitalizace procesů v AUTO JAROV

Auto Jarov využívá Esigno od roku 2018. Začátek digitalizace pokrýval procesy autoservisu, kde se podepisují protokoly o založení a ukončení zakázky. Postupem času bylo řešení Esigno rolováno na prodej nových automobilů a zároveň prodej a výkup ojetých automobilů. Nejnověji Esigno pokrývá autopůjčovnu, kde se kromě podpisů dokumentů využívá práce s přílohami v podobě fotografií, které tvoří spolu s podepsanými dokumenty nedílnou součást celé transakce.

„Našim zákazníkům poskytujeme služby na nejvyšší úrovni ať už se jedná o prodej nového vozu, prodej a výkup ojetého vozu, servis nebo autopůjčovnu. Vše co děláme pro naše zákazníky doprovází řada procesů, které mnohdy nemusí být ani vidět. A právě na jejich optimalizaci a digitalizaci jsme se zaměřili. Díky řešení Esigno jsme administrativu dokázali zrychlit, zjednodušit a máme tedy více času na naše zákazníky.„
Martin Kulhánek, MBA
Provozní ředitel, AUTO JAROV

Podpisová revoluce v Moneta Money Bank

Nasazení do pilotního provozu v první pobočce MONETA Money Bank proběhlo v roce 2013. Následující rok byl ve znamení postupného roll-out do dalších obchodních míst. Jednalo se o vůbec první implementaci biometrického podpisu v České republice. Specifické pro tento use case je online ověřování biometrického podpisu v reálném čase. Postupem času došlo k nahrazení jednoúčelových signpadů za podpisovou aplikaci na iPadech s platformou iOS. S ohledem na prostředí zákazníka je v celém řešení kladen maximální důraz na bezpečnost a to jak technickou tak právní. Dnes pokrývá Esigno tisíce transakcí denně na všech pobočkách.

„Většina našich klientů přešla ihned od samého počátku na elektronický způsob podepisování. Díky tomu si z našich poboček domů nenosí stohy papírové dokumentace, kterou následně musí doma někde uskladnit. MONETA archivaci řeší za samotné klienty a všechny elektronicky podepsané dokumenty klientům ukládá do elektronického archivu přístupného přes internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci. Našim bankéřům tento způsob podepisování dokumentů zase usnadnil a zároveň zautomatizoval proces archivace smluvní dokumentace a tím jim výrazně zjednodušil jejich každodenní činnost. Jedním z hlavních poselství MONETA Money Bank je být digitální leader na českém bankovním trhu a zároveň chránit životní prostředí a digitalizací bankovní dokumentace jsme za ty roky zachránili tisíce stromů.„
Jan Rozlivka
Product Owner Retail Banking

Multiplatformní řešení v Moneta Auto

Pro zákazníka Moneta Auto jsme nasadili řešení do partnerské sítě, kterou je možné kompletně pokrýt mimo jiné z důvodu multiplatformnosti. Koncové zařízení jsou jak na platformě iOS tak Android a partner si tak může vybrat na jakém zařízení bude podpisy realizovat. Kromě využití více platforem byl v tomto případě kladen důraz na mobilitu řešení, smluvní dokumentace je podepisována jak na pobočkách tak i v terénu.

„Pro další posun ve strategii našeho obchodního plánu jsme hledali partnera pro výrazné omezení administrativy, časových lhůt a celkové zjednodušení procesu sjednávání úvěrů u MONETA Auto. Podařilo se nám takového najít ve společnosti NUBEO Technologies, s.r.o., která pro nás na míru vyvinula mobilní aplikaci pro biometrické podepisování úvěrů. Tím jsme se stali vůbec první leasingovou společností v České republice, která něco takového svým zástupcům a dealerům nabídla: jednoduše již nemusejí nic tisknout ani posílat poštou, dokumentaci podepíší elektronicky v tabletu, přidají fotografie nezbytných dokumentů a pošlou k nám. Díky tomu jsme mohli celý proces schvalování a proplácení zkrátit z původních 2 až 3 dní na pouhou hodinu. Šetříme tak nejenom čas ale i životní prostředí, kterému ulehčíme absencí papírové archivace.„
Vít Procházka
Projektový specialista

Podpis dokumentů ve SMART Comp a.s.

Již od roku 2016 používají pracovníci společnosti SMART Comp. v terénu aplikaci Nubea. Je používána v rámci B2C procesů při podepisování dokumentace s koncovými zákazníky. Jedná se o dokumentaci spojenou s dodávkou služeb pokrytí internetového připojení, mobilních a televizních služeb. Digitální transakce jsou obsluhovány z iPadů.

Aplikaci Nubea používají naši zaměstnanci, kteří komunikují s koncovým zákazníkem, často například u něj doma. Používání aplikace pro nás, ale i pro zákazníka, znamená konec papírování a související administrativy. Nemusíme skladovat a evidovat desetitisíce papírových smluv, nehledě na ekologický přesah, který se odráží ve významném snížení spotřeby papíru napříč celou společností. V neposlední řadě odpadá starost našich zaměstnanců s přepravou tiskáren a notebooků, nyní jim pro veškerou administrativu u zákazníka doma stačí pouze tablet. 
Michal Šnajdr
Chcete vědět více?
 
Odeslat zprávu
RÁDI SE PODĚLÍME O NAŠE ZKUŠENOSTI
Spojte se přímo s odborníkem
Ing. Michal Kuník
Business Development Manager
+420 773 729 783
Kde Esigno využít?
Vlastní zkušenost je nenahraditelná

Chci vědět více

eSigno Web